Doporučujeme: Italo.cz | Snadné sdílení souborů | TV program | Měření rychlosti internetu | Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube | Zkus to jinak - logicky

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

1. Smutek v srdci

Datum: 21. 10. 2006 14.20 | 4548× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 3
Harry se prudce posadil na postile. Jeho pyžamo bylo mokré od potu, srdce mu tlouklo zrychleně. Zase se mi zdála ta hrozná noční můra, proběhlo mu hlavou. Sen o tom jak Sirius padá do Oblouku smrti, jak se mu navždy ztrácí z očí. Už se celý měsíc s tím snaží vyrovnat, ale vůbec se mu to nedařilo.
Strýc se vůbec nezměnil. Dával mu spousty úkolů, který když nestihl splnit nebo to stihl , ale podle Vernon špatně, tak dostal výprask. Už jich dostal tolik, že je ani nemohl spočítat. Na zádech měl staré ale i nové jizvy, které už nikdy nezmizí(leda tak po plastické operaci). Avšak Harry si z toho hlavu nedělal, protože měl mnohem hlubší rány, na srdci.
uběhl už jeden měsíc prázdnin a další ho teprve čekal, neměl žádné zprávy o kouzelnickém světě a ani nevěděl, kdy se setká se svými přáteli, protože o nich neměl žádné zprávy. Harry byl bezradný. Bylo mu všechno jedno. Zítra bude mít 16. narozeniny. I to mu bylo jedno, i když v srdci uchovával naději, že mu třeba napíšou přátelé.
Potom co se uklidnil z té noční můry, únavou znovu usnul. Byl to klidnější spánek, ale ne tak klidný, aby se dal označit za posilňující.

Následující den se probudil až po řeve své tety Petunie: "Ty holomku, vstávej, copak nevíš, že má Dudley dnes svůj velký den, čeká ho mistrovství v boxu, a my nechceme, aby přišel pozdě. Tak vstaň rychle připrav snídani."
Harry připravil snídani, a sám zakousl tvrdý rohlík, který zapil mlékem(vydatná snídaně, ne?). Poté obdržel seznam úkolů od Vernona. Zbytek rodiny odjel a Harry se pustil do práce. Trvala mu celý den. V deset se dostal do postele, předtím však podrobil svůj pokoj prohlídce. Na okenním parapetu se děli tři ptáci. První byl Papušík, další úředně vyhlížející sova a poslední... Harry si musel protřít oči, jestli náhodou nemá nějaké halucinace. Dálším zvířetem byl bílý fénix, ano bílý. Potter z něho nemohl spustit oči do té doby dokud ho Papušík neklovl do ruky.
Teprve v tom okamžiku odpoutal Harry svou pozornost od fénixe. Papušík nesl dva dopisy a nějaký balíček, asi dárek.
První dopis byl napsán úhledným písmem a stálo v něm:

Drahý Harry,
je mi moc líto, že jsem ti napsala až teď, ale měla jsme to zakázané. Soví pošta se moc zpřísněla. proto mě požádali, aby jsem ti vyřídila, že nám nemáš odesílat žádný dopis.
Už jsi dostal NKÚ. Já ano, mám všechny, Až na dvě mám samé V. Svoje výsledky mi řekneš až se znovu uvidíme.
Tvá Hermiona
P.S.: Doufám, že můj dárek užiješ.

Harry se rozhodl, že si přečte nejprve ten druhý dopis a až pak se podívá na dárky.

Čau Harry,
doufám, že ti Hermiona vyřídila všechno, co měla. Já jsem už dostal taky NKÚ. Neudělal jsem NKÚ jen z jasnovidectví a astronomie. Jak jsi do padl mi ty, mi řekneš později.
Dárek, který jsem ti poslal, jsem uviděl jen náhodou, ale hned mě zaujal, doufám, že se bude líbit.
Ron

Harry byl šťastný, že si na něho kamarádi vzpomněli, ale hned potom si vzpomněl, že oni jsou spolu, zatímco je sám, a pocit radosti ho brzy přešel, ale přeci se podíval na dárky, které dostal.
Od Hermiony "Užitečné lektvary pro méně nadané" a od Rona "Nejlepší chytači v historii famfrpálu.
svou pozornost potom Harry zaměřil na hnědou sovu. Nesla dopis z Bradavic. byly v něm dva listy. První, ve kterém byl pouze seznam učebnic, chlapec přelétl jen očima. Druhý obsahoval výsledky NKÚ:

VÝSLEDKY ZKOUŠEK NÁLEŽITÉ KOUZELNICKÉ ÚROVNĚ:
Klasifikační stupně:
- vyhovující
vynikající - V
nad očekávání - N
přijatelné - P
- nevyhovující
mizerné - M
hrozné - H
trol - T

HARRY JAMES POTTER BYL HODNOCEN NÁSLEDOVNĚ:
astronomie - V
péče o kouzelné tvory - V
kouzelné formule - V
obrana proti černé magii - V
jasnovidectví - N
bylinkářství - V
dějiny čar a kouzel - P
lektvary - V
přeměňování - V

Harry byl ohromen a ani nevěděl, jak ty zkoušky udělal. Ale výsledky byly výborné - to znamená, že se může stát bystrozorem.
Potter na sobě ucítil pohled, tak zvedl hlavu a podíval se fénixe. Všiml si, že také on nese dopis, ale nebyl v obálce, ale byl srolovaný s červenou pečetí. Fénix roztáhl křídla a vzlétl, posadil se Harryho postel a přitom mu shodil pergamen do klína. Harry ho opatrně zvedl a začal ho otevírat.Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: