Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | TV program | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | Měření rychlosti internetu | Stahovač videí z YouTube | Zkracovač dlouhých adres

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

11.Rozhodnutí

Datum: 23. 10. 2006 23.05 | Autor: aurea | 3555× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 7

„Co tady děláš? Jaký je důvod tvé návštěvy, Harry Pottere?“ zeptal se muž. Harry se nestačil ani vzpamatovat z pohledu na tuto „místnost“ a už byl nucen zamířit pozornost na něco dalšího. Hlas muže, který právě promluvil, nebyl zrovna nejpříjemnější. Dalo by se říct, že byl tak studený jako led v tomto Podsvětí.

 

            „Já jsem se dozvěděl, že jsou tady lidé, u kterých nebyla jejich smrt pomstěna. Proto se je chci pokusit osvobodit. A pokud to bude možné i vrátit do mého světa.“ řekl překvapivě rozhodným hlasem Harry. Nevěděl jistě, jestli je bude moct přivést do svého světa. Přesto doufal, že je bude aspoň moci osvojit z této tyranie.

 

            „Ano, i k nám se dostaly zprávy o tvém hrdinství, ale to, o co se pokoušíš, je čiré bláznovství.“ odvětil král.

 

            „Prosím, mohl byste mi odpovědět na otázku. Je možné vrátit osobu do světa živých?“ zeptal se znovu Potter.

 

            „Ano, je. Ale nikomu se to ještě nepodařilo. Je to hodně bolestivé. Člověk, který se bude snažit osvobodit své příbuzné nebo přátele, musí být ochoten obětovat vše, co má a co může nabídnout.“

 

            „Já jsem ochoten pro to obětovat všechno, co mám. Svůj život.“ zazněla odpověď. Po ní se v ústnosti rozhostilo ticho. Protože všichni, kteří se pokusili někoho sobě blízkého zachránit, toto ještě nikdy nepronesli. Většinou se obrátili a vrátili se do svého světu, zpět nahoru.

 

            „Ještě nevíš, co budeš muset obětovat, a už jsi proto ochoten nasadit svůj život. Ale tady nemá tvůj život žádnou cenu. Pouze tvá duše a tvé schopnosti. Protože když prohraješ, bude tvá duše sloužit nám. Neboť duše lidí jsou naší potravou. Zvlášť ty mladé, které jsou ještě čerstvoučké.“ při posledních slovech se v mužových očí objevil dychtivý výraz. Asi už se těšil, že si pochutná. „Ale musím tě upozornit, že si musíš vybrat tři lidi, které se rozhodneš zachránit. A za to splníš tři úkoly, které prověří tvé schopnosti. Avšak předem varuji, že tady se nemůžou požívat kouzla. Tak jaké je tvoje rozhodnutí. Dávám ti 5 minut.“

 

            Harry musel zapřemýšlet. Nejradši by zvolil rodiče a Siriuse. Přemýšlel i nad tím, že nebude moci použít svou moc, tu jednou věc, kterou si byl skoro stoprocentně jistý. Už byl skoro rozhodnutý vyřknout svoje rozhodnutí, když najednou někdo vykřikl.

 

            „Harry poslouchej. Je mi líto, ale musím ti říct, že Lily nemůžeš zvolit. Neboť tvá matka zemřela dobrovolně, obětovala se za tebe. Není na tomto místě. Je někde, kde se má určitě líp.“ dodal unaveným hlasem někdo. Někdo, na koho si Harry už moc nepamatoval, ale znal ho z fotografií. Ano, Potter poznal, že právě promluvil James Potter, jeho otec.

 

            „Tati!“ vykřikl Harry a chtěl se za ním rozběhnout, ale uvědomil si, že to není možné, neboť James byl jední z těch, kteří byli přivázaní na ostrově uprostřed místnosti.

 

            „Tak sděl nám svoje rozhodnutí. Vybral sis tří osoby, nebo ses rozhodl, že se vrátíš zpět. Ještě máš na výběr.“ prohlásil Král.

 

            „Ano už jsem se rozhodl. Zůstanu tady a osvobodím Svého otce, Siriuse Blacka a Cedrika Digoryho.“ prohlásil pevným hlasem Harry. Potom ještě dodal. „Ale dřív, než začnu plnit úkoly, žádám, aby tito tři už byli rovnou přesunuti do mého světa, světa živých.“

 

            „Ty nemáš právo plást si podmínky. Ale budiž, jelikož jsi své slovo nikdy neporušil. Ale pokud ty nesplníš své úkoly, tak tady zůstaneš už navždy. Dohodnuto?“

 

            „Dohodnuto.“

 

            Po posledním vyřčeném slově, zmizel Harryho otec a určitě i Sirius s Cedrikem neznámo kam. A Harry zůstal sám na neznámém místě.
Komentáře:

 1. Exk24. 10. 2006 7.47

  Jupííííííííííííííííí. Perfektní kapitola tohle jsem nečekal. |Překvapilo mně že tam byl taky James.
  kapitola byla úžasní  odpovědět
 2. Katren24. 10. 2006 16.05

  rychle další kapitolu, jinak se zbláznim  odpovědět
 3. Gil-galad24. 10. 2006 16.29

  tak to je mazec :-p  odpovědět
 4. Fufik24. 10. 2006 16.43

  Ááááááá!! Je to suprový!! =))  odpovědět
 5. Andy25. 10. 2006 20.48

  SUPER fakt skvělí  odpovědět
 6. iriska26. 10. 2006 10.47

  je to fakt super povídka :-) rychle dalšíííííííííí  odpovědět
 7. arex.m26. 10. 2006 15.42

  dokonalííííííííííííííííííííííííí:-)  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: