Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | Zkus to jinak - logicky | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Zkracovač dlouhých adres

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

2. Fénix a pravda

Datum: 21. 10. 2006 14.21 | Autor: aurea | 4182× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 0
Harry otevřel pergamen. Byly na něm různé znaky, které se podobaly runám, ale ony to nebyly. Ale Potter nějak intuitivně tušil, že je bude moci přečíst. Bylo to podobně jako s Hadí řečí, uměl jí mluvit, ale přitom nevěděl, že je to, že je to neobvyklého.
Dopis byl dlouhý, a tak Harry, neboť ho poháněla zvědavost, začal číst.


Ty, jenž čteš tento dopis, jsi mým potomkem a dědicem. Já jsem Godrik Nebelvír a tento dopis se dostane tomu, který bude čelit velkému zlu jakému jsem čelil já.
V den tvých 16. narozenin bude na tebe přenesena má síla, která je velká. Mé schopnosti se přenesou na tebe, budou se objevovat postupně. Například budeš ovládat nitroobranu, nitrozpyt, zvěromágství, čtení myšlenek, kouzlení bez hůlky, budeš ovládat živly, ... Avšak nezapomeň, můj dědici, že to nebude jednoduché. Mé schopnosti se budeš muset naučit sám ovládat, nikdo ti nepomůže. Bude to i fyzicky náročné, když se u tebe bude objevovat nová vlastnost a ty nebudeš vědět jak ji ovládat. Ale doufám, že to zvládneš.
První důvod, proč jsem ti napsal tento dopis, tedy znáš. Dalším je věštba, kterou jsem slyšel, když byl vyslovena. Zní takto:

„Za více než tisíc let se narodí chlapec, který v sobě bude mít krev Nebelvíra a který bude vyrůstat bez rodičů a bez přátel. Nebude mít snadný život, neboť před ním bude stát velký úkol, zbavit svět Pána zla, dědice Salazara Zmijozela. Chlapec bude muset porazit svého příbuzného. Ano je to pravda, protože ten muž bude jeho dědečkem, otcem jeho matky. Ten chlapec bude muset najít Meč, ano ten meč, který sis nechal vyrobit pro sebe, Godriku. Ten Meč rozhodne o mnohých věcech. Ale je tu podmínka, že ten Meč musí být objeven do čtrnácti dnů po jeho 16. narozeninách, jinak by ztratil svou moc. Proto pospíchej, Vyvolený, jinak zbude jen malá naděje."

Takto zněla věštba. Chci ti říct, kde ukryt můj Meč. Nachází se v mém domě ve Skotsku. Najdeš ve sklepě, tam se dostane jen můj dědic. U Meče najdeš i knihu, kde jsem napsal kouzla, která jsem sám vymeslel, ty ti budou pomáhat vyrovnat se s novými schopnostmi. Cestu ti ukáže fénix, po kterém jsem ti poslal tento dopis. Říkal jsem mu Glosik, ale ty mu můžeš dát jiné jméno, tedy pokud ho přijm(to poznáš). Glosik tě bude ochraňovat. Prosím starej se o něj dobře, nejednou mi zachránil život a pomohl mi, když jsem byl úzkých. I tebe ochrání. Budete spolu v zácném spojení. Aniž byste promluvili nahlas, budeš mu rozumět a on tobě. Toto spojeni se naváže, když bude panovat mezi vámi pouto, a to je důvěra a přátelství. Budeš to potřebovat, neboť, jak to bylo řečeno ve věštbě, budeš sám, protože sám se budeš muset vyrovnat se svou budoucností a úkolem.
Poslední věc, kterou ti chci sdělit, je to, že jsi se stal mým dědicem. V domě, do kterého musí jít, je má pracovna, ve které najdeš spoustu důležitých věcí. Ale tam se taká dozvíš, jak rozsáhlý mám majetek, který dědí mí nástupce, ten teď připadne tobě. Můj dům se stane i tvým domovem a tam najdeš útočiště, které budeš již brzy potřebovet.
Pospíchej a najdi můj Meč dřív než bude pozdě.

Godrik Nebelvír


Harrymu se teď hlavou honili nejrůznější věci. Nevěděl, co má udělat. Brumbál mu říkat, že se odtud nesmí hnout, ale jeho prapraprapra...dědeček a ta věštba vzkazovaly, že musí najít ten Meč.

Z přemýšlení ho probudily až tlumené rány, které se ozývaly ze zdola, po chvíli se ozval i výkřik, To už Harry nevydržel, popadl do ruky hůlku a potichu se kradl dolů. Nakoukl do obyváku a uviděl, jak na zemi sedí spoutaní Dursleyovi a kolem nich je šest Smrtijedů.
„Pottre, sejdi dolů, držíme tady tvé příbuzné. Chceš, abychom je zabili? Pokud se do pěti vteřin neobjevíš budou mrtví." ozval se nenáviděný hlas Belatrix Lestrangové.
„Jedna... dva... tři... čtyři..."

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: