Doporučujeme: Měření rychlosti internetu | Služby pro Váš web | Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | Zkus to jinak - logicky | Psí Park | Stahovač videí z YouTube

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

23. Zkouška začíná

Datum: 24. 3. 2007 18.05 | Autor: Aurea | 59507× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 1108

            Nastal den zkoušek. Harry se ráno probral. Necítil nervozitu, jen lhostejnost. Věděl, že to zkouška nebude zrovna procházka růžovým sadem a že ministerstvo, jelikož je ovládané Voldemorem, si připraví jen ty nejtěžší otázky.

             Dál už se svými myšlenkami nezabýval. Rychle se oblékl. Dal Hedvice něco na zub a pozdravil Fénixe. „Dobré ráno.“ řekl Harry. „Dobré. Cítím, že dnešek bude velice zajímavý. Ale chci tě upozornit, abys na sebe dával pozor. Něco se chytá. Proto tě žádám, vezmi mě s sebou.“

 

Potter se na chvíli zamyslel. Ani, vezmu ho s sebou, nebude to na škodu. Pomyslel si . A potom se už vydali k jídelně. Po cestě se někteří studenti zastavovali a zírali na Harryho fénixe. A co je nejvíc překvapilo, bylo to, že vypadali jakoby si povídali. Ale chlape, který přežil si jich nevšímal.

 

U Nebelvírského stolu moc lidí nebylo, vlastně v celé síni bylo nějak prázdno. Tedy až na učitelský stůl, které byl pro dnešek nějak moc dlouhý. Byli tam snad všichni učitelé a pracovníci Ministerstva.

 

Harry se jen ušklíbl, když se všichni přítomní na něho zahleděli. A dál mířil ke kolejnímu stolu. Naložil si plný talíř. A pustil se do snídaně. Jídelna se postupně začala zaplňovat studenty. Ale i tak jich moc nebylo. Asi si všichni chtějí užít volný den, pomyslel se Harry ironicky.    

            Poté co dojedl, rozhodl se, že nebude čekat a zeptá se,kdy to všechno začne. „Pane profesore, mohl bych se dozvědět, kdy ta zkouška začne?“ zeptal se zdvořile Brumbála. 

            „Pane Pottre, zkouška začne za půl hodiny. V nejvyšším patře, v Největší učebně. Už je všechno připraveno. Nejdřív budete skládat zkoušku z lektvarů. Poté  z kouzelných tvorů, bylinkářství. To vše by se mělo konat do 12 hodin. Po obědě budete mít už jen přeměňování a jako poslední obranu proti černé magii. Jelikož učitel Astronomie byl celý rok nemocen a nenašla se náhrada, z tohoto předmětu nebudete skládat žádnou zkoušku.“ odpověděl.  A Harry s poděkováním opustil jídelnu. 

 O půl hodiny později           

             Harry se dostavil do učebny. Byli tam všichni dospělí. Studentů tam moc nebylo, jenom ti z nižších ročníků. A samozřejmě Hermiona (Ron ještě spal).

              Povstal nějaký neznámý muž. Asi hlavní člen těch pracovníků Ministerstva. 

              „Dobrý den, Vaše přezkoušení, pane Pottre, začíná.“    

 
Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: