Doporučujeme: Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | TV program | Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Psí Park

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

24. Lektvary

Datum: 24. 3. 2007 19.56 | Autor: Aurea | 4697× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 20

 

            „Dobrý den, Vaše přezkoušení, pane Pottere, začíná. Jako první vás čeká zkouška z lektvarů. Jak vidíte tady stojí dva stoly. Na prvním vidíte přísady. A na druhém máte zadání, které lektvary máte připravit. Jsou celkem tři. Samozřejmě tam popis přípravy není. Vaším úkolem je tyto tři lektvary připravit do tří hodin. Pusťte se do práce.“                        

               Harry zamířil ke stolu, kde bylo zadání. Veritesérum, sérum mladosti a lektvar neviditelnosti, tyto tři lektvary rozhodně nepatřily k snadným. Správně by se o nich měli učit až na konci tohoto roku. Ale měl štěstí, o těchto lektvarech toho věděl dost. Zkoušel je už připravit. Ale nepovedly se mu zrovna nejlíp.  Proto doufal, že je zvládne.                        

               Nejdřív si rozvrhl, jak bude postupovat. Vše potřeboval přesně naplánovat. Minutu po minutě. Když to tak udělal (jak nejlíp dovedl). Pak si přinesl všechny potřebné přísady. A pak už to šlo jako od ruky.   

O hodinu později            

           Zatím se Harrymu podařilo dodržovat určený plán. Cítil se klidný, asi to bylo proto, že s ním byl fénix. Jakoby slyšel jeho krásný zpěv. To bylo něco neuvěřitelného. Ale Harry se musel plně soustředit na přípravu lektvarů.  

O další hodinu později

             V této chvíli už byl Harry skoro hotov. Teď měl 15 minut pohov. Až teprve teď se pořádně rozhlédl po místnosti. Přibylo asi kolem deseti lidí. A hlavního stolu, kde seděla „porota“. Někteří se nudili. Jiní si četli Denního věštce (co tam o mě dnes napsali?). Harry se na chvíli pozastavil u Siriuse. Lupina a svého otce. Ti s mezi sebou tiše bavili.

               A pak najednou James zvedl hlavu. Chlapec se na něho usmál. Ještě doteďka se nezvykl, že není na světě sám. 

              Pan Potter se taky usmál.   

Deset minut před uplynutím třetí hodiny

             Harry vstal od svých třech kotlíků a nesl s sebou vzorky všech lektvarů. Došel k hlavnímu stolu  a zastali se před mužem, který pronesl zahajující řeč.

             „Tak tady máte vzorky těch lektvarů.“a položil je na stůl a odešel zpět ke svému stolu a uvolněně si sedl. 

            Ten muž se za ním jen nevěřícně koukal. A severu Snape taky. Neboť jak věděl, ty lektvary by dokázal zvládnout za tři hodiny jen mistr. A zrovna Potter je odevzdal ještě o deset minut dřiv. 

             „Další zkouška se bude konat venku. Péče o kouzelné tvory. Zadání vám oznámíme až venku. Začátek bude přesně v jedenáct hodin.“    

 
Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: