Doporučujeme: Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | Italo.cz | Služby pro Váš web | Zkus to jinak - logicky | Snadné sdílení souborů

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

3. Setkání se Smrtijedy

Datum: 21. 10. 2006 14.22 | Autor: aurea | 4020× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 0
„Jedna… dva… tři… čtyři…“ následující číslo už ženský hlas nestihl vyslovit, protože do místnosti vešel Harry.
„Hele Pottříček. Přišel jsi zachránit svou tetičku se strýčkem? Ty jsi neutek? Náš hodný chlapeček,“ mluvila na něj mateřským hlasem Belatrix.
Harry mezitím stačil okouknout situaci, ve které se nacházel. Nebylo to nic moc přívětivého. Potter pouze spoléhal, že ho v kritické situaci něco napadne. Zatím musel jen prodlužovat čas. Doufal, že za chvíli přijdou lidé z Fénixova řádu a Brumbál.
„Belatrix, rád tě vidím. Nečekal jsem, že tě uvidím tak brzo,“ Odpověděl co nejzdvořileji tázaný.
„Můj Pán už čeká, proto navrhuji, abychom už nelenili a ty by ses nám mohl vydat dobrovolně. Taky bys měl přestat dělat nepříjemnosti. Však my víme,že to máš ve zvyku,“ odpověděla jejich „velitelka“.
„To si myslíš, že s tebou půjdu dobrovolně? To se teda mýlíš,“ Odsekl Harry, i když si uvědomoval, že není zrovna v nejlepší situaci, kdyby si mohl hrát na hrdinu. Proto musel nějakým způsobem prodloužit čas, který by mu mohl zachránit život.

„Buď zticha. Copak jsi tak tupý? Půjdeš s námi, nebo zabijeme ty odporné mudly a s tebou si pěkně pohrajeme. Jak dlouho už na tebe nikdo neseslal zakázanou kletbu? Například Crutiatus?“ Zeptala se naštvaně žena, kterou už dlouho neslyšel, ale i přesto věděl, kdo promluvil. Byla to Narcisa Malfoyová.
„Ale kohopak to tu máme. Paní Malfoyová, vítám vás ve svém domově. Není to tady jako u vás, že? A jak se má můj kamarád Draco? Pilně se učí na příští rok, nebo se připravuje na přijetí mezi Smrtijedy?“
„Buď zticha, ty spratku. Ty vůbec nemáš právo…“ rozhořčila se zmíněná „madam“.
„Ach, ještě jsem se zapomněl zeptat se na vašeho manžela. Má pan Malfoy pohodlí? Ptám se, protože jsem se nedávno doslechl, že byl zatčen. Dělám si o něj starosti, víte? Protože jsem minulý rok mluvil se Siriusem a ten mi vyprávěl, jaké to tam je. Nebyl to pro něho příjemný zážitek. Doufám, že to pro Vašeho manžela bude lepší,“ Dokončil ironicky větu Harry.
„Ty…ty… Co si to dovoluješ? Jak můžeš….“ Nestačila dokončit, protože ji přerušila Lestrangová.
„Uklidni se, Narciso. Nevidíš, že se tě pokouší vyprovokovat,“ Řekla Belatrix Malfoyové a potom svou pozornost znovu obrátila na Pottera. „Mě už to přestává bavit, Pottere. Rozhodni se, buď s námi půjdeš dobrovolně, nebo zabijeme tvé jediné příbuzné, ale předtím je to bude hodně bolet.“
Harry se nemusel rozmýšlet dlouho, už předem věděl, co udělá. „Dobře, půjdu s vámi. Ale chci se ujistit, že se jim nic nestane. Proto z téhle místnost vyjdu jako poslední.“
„Ty nejsi v postavení, aby sis mohl klást podmínky. Nepůjdeš poslední, ale já. Protože se zase já chci ujistit, že ty půjdeš s námi. Vy už jděte a ty je následuj,“ rozhodla Belatrix a během svého proslovu ukazovala postupně na Smrtijedy a potom na Harryho. A tak se taky stalo.

Ještě předtím než všech sedm lidí opustilo místnost, jeden z nich rozpoutal pouta, která držela Dursleyovi pohromadě. Poté vyšli ven a jejich kroky směřovaly na ulici, kde lampy už zase nesvítily (v Zobí ulici často vypadával proud).
„Vy už běžte, já Pottera odvedu sama,“ rozkázala Belatrix, protože ona sama chtěla dostat pochvalu od samotného Pána Zla. Ale ještě předtím si přála se trochu zabavit. A tak se zbývající Smrtijedi přemístili pryč.
„Tak, Harry, zůstali jsme sami. A já si chci ještě před tvou smrtí srovnat účty. Před více než měsícem jsi na mě použil Crutiatus. Proto tuto kletbu teď na tebe taky sešlu a potom se můžeme přemístit za mým Pánem,“ a aniž by čekala na odpověď, řekla Crucio.
Potter aniž by věděl, co dělá, zdvihl ruce v 90° a obrátil dlaněmi vzhůru. Z nich (k údivu obou bojujících) se začal vylévat proud modrého světla.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: