Doporučujeme: Měření rychlosti internetu | Zkus to jinak - logicky | Snadné sdílení souborů | TV program | Italo.cz | Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

8. Kniha a Meč

Datum: 21. 10. 2006 14.26 | Autor: aurea | 3717× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 0
Když si Harry zvykl na tu oslepující zář, pomalu vešel do pokoje. Až tam si všiml, že se ocitl v malé knihovničce, ale ta zabírala jen jednu stěnu, jinak to tam vypadalo jako ve studovně. Uprostřed pokoje byl stůl a okolo něj židle. V dalším rohu místnost stál kožený gauč. Jinak tu byl také strop, který byl stejně začarovaný jako ten v Bradavicích.

Co však upoutalo chlapcovu pozornost nejvíc, byl úzký výklenek v posledním rohu místnosti. Tam stál malý nízký stolek a na něm bylo velké kůže, který byla vázaná ve světla hnědé kůži. A vyzařovalo z ní to zlaté světlo, které ho na začátku tak oslepilo. Ale té záře začalo pomalu ubývat. Harry došel ke knize. Když se jí dotkl, tak začal zářit modrým světle. To však za pár sekund zhaslo a kniha se sama otevřela. Na první stránce stálo:


KNIHA GODRIKA NEBELVÍRA
Pro mého dědice, který se mi silou vyrovná


Harry si kouzlem přivolal židli, sedl si a dal se do čtení. Hodně se dozvěděl o životě Godrika a také o Salazaru Zmijozeli. O jejich bojích, které se neobešly bez zranění. Po této „úvodní části“ se dopracoval až ke kouzlům, jež sám vymyslel. Sám si některé zkusil. Ale i když by rád četl dál, neměl tolik času, kolik by chtěl mít a už se cítil být unavený. Proto očima přeletěl jen názvy a sem tam i následky použití. Když se dostal na poslední stránku, bylo tam napsáno:


Tyto poslední má slov směřují k tobě, můj dědici. Zanechal jsem ti dopis, který už jsi jistě dostal, jinak by ses nedostal až sem, do mého domu. Jsem hrdý na to, že vím to, že po mě bude ještě někdo jiný, který bude stejně mocný jako já. A já doufám, že jako já budeš stát na straně dobra. Také je mým přáním, abys nikdy nevyužil schopnosti, které jsem ti předal, ke špatným věcem. Buď na straně dobra, tak jako já. A budeš šťastný, tak jako já. Protože budeš vědět, že věci, které jsi udělal, jsi uděl pro dobro někoho jiného, ne pro sebe. Nenech se odradit nepřízní osudu, jinak nikdy nedojdeš za svým cílem.

V dopise jsem se zmínil o meči, který jsem si nechal vyrobit pro sebe, když jsem bojoval pro Salazaru Zmijozelovi. Přenesl jsem do něj část Nebelvírské moci. Nos ho při sobě, protože ti pomůže dostat se z nebezpečí. Poradí ti, když bude třeba. Nemusíš vědět, jak je to možné, neboť ani ti největší kouzelníci neznají vše o magii, kouzlech a kouzelných předmětech. Ani já nevím zdaleka všechno, co bych chtěl. Můj Meč se nachází v této místnosti, V prostřední regálu, v poslední přihrádce, se nachází zelené knížka. Když ji odsuneš, uvidíš ve dřevě vyřezaný znak (ten, který je na prstenu, a ten se dědí z generace na generaci). Potom se dotkni toho znaku, a tak se odkryje schránka, ve které se nachází Meč.

Když jsi hledal tento pokoj, narazil jsi na jedny zavřené dveře. Klíč najdeš ve schránce. Ano v té, ve které se nachází i Meč. Ale musím tě upozornit, že pokud vejdeš dovnitř, tak tě čeká jen bolest a nebudeš vědět, jestli někdy vyjdeš. Přesto ti musím povědět, co ty dveře skrývají. Je tam vchod do podsvětí. Jsou tam duše, které nenašly klid. Například, že nebyl zabit jejich vrah, nebo nebyly pomstěny. Můžeš se je pokusit vysvobodit, ale jí nevím jak. Protože jsem se nikdy neodvážil tam vejít.

V dopise jsem se zmiňoval i o tom, že budeš postupně získávat mé schopnosti. Pokud budeš chtít zjisti, jaké jsou a jak je ovládnout, tak se to stačí pouze přát. Pokud tak učiníš, najdeš za touto stránkou další strany, který tě s nimi seznámí.

Přeji ti, abys uspěl v úkolu, který ti byl už dávno před tvým narozením, dán. Nezoufej a drž se mých rad, jež jsem ti sdělil v této knize a v dopise.


Harry zůstal ohromeně sedět. Potom knihu zmenšil a šel prohledat úkryt. Našel tam vše, co hledal. Zjistil, že je už sedm hodin a že propásl oběd. Rychle opustit podzemí a vydal se do jídelny, kde už čekala připravená večeře.
Po jídle se vydal do svého pokoje, osprchoval se a šel si lehnout. Ale ještě dlouho nemohl usnout, protože přemýšlel nad klíčem a zavřenými dveřmi. Spánek ho však zmohl a Harry usnul pokojným spánkem.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: