Doporučujeme: Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | TV program | Zkus to jinak - logicky | Služby pro Váš web | Měření rychlosti internetu | Italo.cz

aurea.mujblog.info — Pravda proti světu

9. Záhadné dveře

Datum: 21. 10. 2006 14.27 | Autor: aurea | 3505× | Kategorie: Harry Potter a Meč dědice | Komentáře: 1
Dny plynuly jako voda. Červenec se přehoupl do srpna, a ten už taky pomalu končil. Harry prožíval jedny z nejnádhernějších prázdnin. Stále měl v srdci vzpomínku na Siriuse, vzpomínal. Před očima viděl jejich první setkání, viděl, jak odlétá na Klofanovi. A jiné obrazce. Ale i tak byl šťastný. Poprvé v životě cítil, že někam patří.

Každý den chodil do knihovničky, která se nacházela ve sklepení. Učil se z Nebelvírovy knihy. Našel tam mnoho zajímavých kouzel. Jistě se budou jednou hodit. Z ní se taky dozvěděl, že ve svém domě i na pozemku bude moct kouzlit, kdykoli a kdekoli bude chtít. A Ministerstvo se o tom nikdy nezví.

Dny, které ubíhaly závratnou rychlostí, se nesly vždy ve stejném duchu. Harry vstal, posnídal, zavřel se do některé z knihoven a dopoledne pročítal spisy. Jak mudlovské tak čarodějné. Z různých odvětví. Například se dozvěděl o Bradavicích určitě víc věcí, než které znala Hermiona. V jedné knize dokonce objevil i jejich plánek. Po důkladném zkoumání našel další tři tajné chodby, které vedly do Prasinek a pět skvěle schovaných místností. Už se těšil na tom, jak je bude hledat, až se znovu vrátí do Bradavic.
Po vydatném studiu šel poobědvat. Každý den požádal Rupíka, aby mu dělal společnost při jídle. A při tom ho vyzval, aby mu něco řekl o jeho předcích, a o tomhle domě. Potom se vydal vždy do nejvyšších pater, kde posiloval své tělo a zkoušel v praxi kouzla, která se ten den naučil.
Jeho postava se hodně změnila. Zesílil a vytáhl se. Stal se z něho čaroděj s výbornou kondičkou a s velkými schopnostmi.
Po večeři se vydal prozkoumat dům. Vždy objevil nějakou novou místnost, které ještě nikdy předtím nenavštívil. Byl velice překvapen tím, jak krásně a osobitě byly navrhnuty jednotlivé místnosti.

Stále se v mysli vracel k dopisu, který mu zanechal Godrik. Skutečně se stalo to, že postupně sílila jeho magická moc a získával nové schopnosti. Naučil se kouzlit bez hůlky, rozuměl řeči zvířat, ne jenom hadům. A jednou schopností byl velice překvapen. Dokázal zmizet, jako by měl na sobě neviditelný plášť. Jednou ráno, když se probudil a ležel v posteli, si znovu vzpomněl na Siriuse. Ze smutku si pomyslel, že by nejradši zmizel ze světa. Po chvíli vstal a začal se oblíkat. Pohledem zavadil o zrcadlo, a velice ho překvapilo, že se tam nevidí. Začal panikařit. Jak to že zmizel? Když se tam podíval znovu, naštěstí se tam uviděl. Ještě několik dnů měl z této nové schopnosti strach, ale překonal ho. A tuto vlastnost pravidelně trénoval.

Ještě jedna věc mu nedala spát. A to ty tajemné dveře. Ty, které se nacházely tam ve sklepení. Přemýšlel o nich dnem i nocí. To byl také důvod, že tak myslel i na Siriuse. A nejen na něho, ale i na své rodiče. Byl to důvod, které mu nedal spát. Ty dveře viděl i ve snu. Viděl, jak je otevírá a ze dveří potom začíná vycházet tmavě červené světlo. Viděl jak překročil práh těchto dveří a potom se sen rozplynul.
Uvažoval o tom, jestli se tam vydá. Ale už dřív tušil, že se rozhodne pro to, aby se aspoň pokusil o záchranu života svým příbuzným. Ale tento den stále odkládal a sbíral síly, jak psychické, tak fyzické. Ale ten den se blížil. Čím dál tím víc.

Jednoho dne se Harry probudil. Nebe bylo zamračené. A Harry cítil, že ten den nastal. Oblékl se, posnídal. A rozloučil se s Rupíkem, který nechápal, co se děje. Vydal se do sklepení a stanul před dveřmi. Těmi dveřmi, které ho budily ze snu. Vzal klíč a otevřel je. A z nich se začalo vinout černočervené světlo.Komentáře:

  1. Trili21. 10. 2006 15.16

    Jsem úplně první :-))

    Na komentáře nezapomeneme ;-) Povídky jsou bezvadný.    odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: